Службово-спортивні змагання та випробування від нашого осередку:
26.01.2025 Відкриті змагання КСУ «Кубок Одеси» з «Rally Obedience».
02.03.2025 Відкриті змагання КСУ «Весняні старти» з «Rally Obedience ».
05-06.04.2025 Обласний турнір з «Obedience» таКваліфікаційний чемпіонат з «Obedience». Ранг CACOb: ОВ-1,ОВ-2,ОВ Міжнародна категорія. Відбіркові на чемпіонат світу FCI 2025.
17-18.05.2025 Відкриті змагання КСУ «Кубок України» з «Rally Obedience». Відбіркові на чемпіонат світу FCI 2025. Ранг СACROВ.
07-08.06.2025 Відкриті змагання КСУ «Чорномор’я» з «Obedience Rally».
13-14.09.2025 Чемпіонат України з «Obedience». Ранг CACOb: ОВ-1,ОВ-2,ОВ-Міжнародна категорія. Відбіркові на чемпіонат світу FCI 2026.
26.11.2025 Турнір з «Obedience» «Рідна природа».
Які існують види спорту з собаками?
- Обідієнс – це міжнародний норматив з слухняності, найскладніший із усіх офіційно визнаних нормативів Міжнародної Кінологічної Федерації FCI. Навчання собаки навичкам для цього виду кінологічного спорту вимагає від дресирувальника великих знань, досвіду, точності у заохоченні бажаної поведінки та нестандартних рішень у поясненні складних завдань. Підготовка цуценя з нуля до виступу у найскладнішому класі Обідієнс-3 займає близько трьох років за умови регулярних занять щодня або кілька разів на тиждень.
- Аджиліті – кінологічний вид спорту, створений в Англії наприкінці 1970-х років і стрімко набирає популярності у всьому світі. У загальному вигляді аджиліті – швидкісне проходження собакою, керованої провідником, смуги перешкод у мінімальний час та при мінімальному числі помилок (чистота проходження).
- Дог-фрізбі – це спорт із собакою, в якому спортсмен кидає диск, а собака його ловить. У фрізбі є кілька дисциплін, найпопулярніші – кидки на точність, дальність, фрізбі-фрістайл, буллсай та багато інших. Є навіть мікс із аджиліті – фризджиліті, або мікс із дартсом – дартбі!
- Курсинг – це біг за механічною приманкою, що імітує полювання за зайцем. Принаду в курсингу називають «механічний заєць», його запускають на струні по полю, а собаки біжать за ним. спостережливістю, інтелектом.
- Ноузворк – вид спорту, коли собака шукає захований цільовий запах. Запах ховають у різних предметах, у різних затишних куточках приміщення чи на вулиці, щоб собаці було складніше та цікавіше шукати. Найчастіше використовують запах дьогтю, кориці чи гвоздики, а собаки після таких занять навантажуються не менше, ніж після фізичних вправ.
- Пітстафф багатоборство – це набір дисциплін, що включають різні перешкоди для стрибків у довжину і висоту. Для багатьох такий напрямок у новинку, але ті, хто хоч раз бачив стрибки собак на таких снарядах, як стіна (дисципліна Wall jump) чи стрибки в довжину (Long jump), не залишаться байдужими до цього виду спорту!
- Їздовий спорт – це вид спорту, в якому спортсмени змагаються між собою на сніговій або грунтовій трасі, використовуючи спеціальний спортивний інвентар (лижі, пулку, нарту, велосипед, упряж) і тяглову силу – собак є офіційним спортом для мінспорту, що дає можливість отримати розряд. рангу. А хвостаті напарники можуть отримати сертифікати з робочих якостей та титули в рамках кінологічних змагань з їздового спорту!
Танці з собаками або кінологічний фрістайл – це вид кінологічного спорту, в якому поєднуються вправи на послух, трюки та різні рухи людини та собаки під музику. Зараз у всьому світі проводяться змагання з танців із собаками і це неймовірно цікаве видовище!
Це приголомшливий вид спорту, симбіоз творчості, музики, костюма та пари, що складається із собаки та його людини. Це може бути танець, а може й поставлена сюжетна сценка. Парі доводиться багато працювати, щоб почати виступати, собака вчить безліч трюків, а людині ставлять хореографію.
